آدرس دفتر مرکزی: گرمسار، بلوار راه آهن، کوچه محبت

سوالی دارید؟ ۱۵۵۵ ۱۳۱ ۰۹۱۲ / ۵۸۹۲ ۳۴۲۰ ۰۲۳

رشد ۳۵ درصدی صادرات آمریکا به ایران در ۲۰۲۳

دفتر آمار آمریکا اعلام کرد در دو ماه نخست ۲۰۲۳ ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد ۳۵ درصدی داشته و به ۹.۵ میلیون دلار رسیده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، دفتر آمار آمریکا در تازه‌ترین گزارش خود اعلام کرد: مبادلات تجاری ایران و آمریکا در دو ماه نخست سال جاری میلادی به 9.6 میلیون دلار رسیده است.

مبادلات تجاری دو کشور در دو ماهه 2023 با رشد 35 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شده است. در ماه‌های ژانویه و فوریه سال 2022 بالغ بر 7.1 میلیون دلار کالا بین دو کشور مبادله شده بود.

بر اساس این گزارش در دو ماه نخست 2023 ارزش صادرات آمریکا به ایران رشد 35 درصدی داشته است. در دو ماهه نخست سال 2022 بالغ بر 7 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود که این رقم در مدت مشابه امسال به 9.5 میلیون دلار افزایش یافته است.

واردات آمریکا از ایران در دو ماهه امسال نیز فقط 0.1 میلیون دلار بوده که این رقم نسبت به مدت مشابه سال 2022 تغییری نداشته است.

میزان تجارت ایران و آمریکا در مقایسه با کل مبادلات تجاری دو کشور با جهان رقم قابل توجهی نیست. ایران در بین مقاصد صادراتی آمریکا در دو ماهه 2023 رتبه 163 و در بین منابع تأمین کالاهای وارداتی این کشور رتبه 212 را به خود اختصاص داده است.

بر اساس این گزارش صادرات آمریکا به ایران در دومین ماه سال جاری میلادی بیش از سه برابر شده و به 6.4 میلیون دلار رسیده است. در فوریه سال قبل 2 میلیون دلار کالا از آمریکا به ایران صادر شده بود.

آمریکا در این ماه نیز 0.1 میلیون دلار کالا از ایران وارد کرده است. آمریکا در فوریه سال 2022 نیز همین رقم کالا از ایران وارد کرده بود.